+48 501 8882 728 kontakt@3d-ies.com
Zaznacz stronę

Dzięki profesjonalnej drukarce przestrzennej będziesz w stanie stworzyć dowolny wzór, nawet figurki 3D. Urządzenie nakłada regularnie kolejne warstwy materiału. Do prawidłowego korzystania z tego urządzenia niezbędne są: komputerowy projekt w trzech wymiarach, maszyna 3D, specjalny materiał oraz oprogramowanie do zarządzania projektem. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeśli chcesz kupić drukarkę 3D za względnie niewielkie pieniądze, musisz być gotowy do jej samodzielnego złożenia. Montaż nie jest skomplikowaną sprawą. Można go przeprowadzić, sugerując się zwykłym poradnikiem z internetu. Zajmuje to jednak sporo czasu. Jeżeli nie masz wystarczająco dużej luki w swoim kalendarzu, warto poprosić o pomoc specjalistę, który wykona zadanie za Ciebie.

Pamiętaj także, że w przypadku drukarek 3D rzadko można kupić gotowe modele. To znaczy, że po złożeniu zamówienia, sprzęt będzie dopiero tworzony. W praktyce oznacza to, że w chwili zakupu produkt jeszcze nie istnieje!

Jakiego materiału użyć do druku

Kiedy już masz złożoną drukarkę 3D, będziesz potrzebował specjalnego materiału, żeby cokolwiek wydrukować. Na rynku można znaleźć dwa podstawowe rozwiązania:

  • plastik (FDM): największą zaletą tego materiału jest jego cena (jest osiągalna dla większości użytkowników). Figurki 3Dktóre stworzone zostały z plastiku, charakteryzują się dużą wytrzymałością. Materiał ma też kilka wad. Druk jest niedokładny i nie można uzyskać pełnych kolorów,
  • żywica (SLA): w tym wypadku możesz spodziewać się naprawdę precyzyjnego druku 3D. Uzyskasz również pełną głębię kolorów i jednorodną strukturę. Jednak ze względu na wysoką cenę, nie jest to opcja dla każdego. 

drukarka

Oprogramowanie open-source czy autorskie?

Jeżeli szukasz urządzenia, które będziesz obsługiwał w intuicyjny sposób, to wybierz takie, które ma autorskie oprogramowanie. Twórcy kładą duży nacisk, żeby sprzęt był łatwy w użytku. Jest to opcja dostępna w przypadku droższych modeli.

Tańsze egzemplarze mają zazwyczaj tzw. open-source, czyli oprogramowanie, które musi działać na wielu urządzeniach jednocześnie. Powoduje to wysoki poziom skomplikowania w obsłudze.

druk3d-2