+48 501 8882 728 kontakt@3d-ies.com
Zaznacz stronę

Druk 3D zdobywa serca ludzi na całym świecie. Obecnie jest to branża, która rozwija się w sposób nad wyraz dynamiczny. Przez większość ostatnich lat na tym formacie bazowały głównie nowoczesne przedsiębiorstwa, jednak z czasem drukarki 3D zaczęły tanieć. Dziś na takie urządzenie stać większość osób, dlatego drukowanie stanowi coraz częściej pasję. Jednak, aby drukować niezbędna jest solidna dawka specjalistycznej wiedzy, którą znaleźć można m.in. w książkach. Oto zestawienie najpopularniejszych książek dotyczących druku 3D zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych.

1. ABC drukowania 3D – Propox.

To książka niewielkich rozmiarów, która występuje wyłącznie w formie pliku PDF. Dostępna jest ona praktycznie dla wszystkich – można ją pobrać zupełnie za darmo. Jest to rodzaj krótkiego przewodnika dla początkujących w świecie druku 3D. Autor objaśnia podstawowe definicje w sposób prosty, przejrzysty oraz przyjazny dla czytelnika. Ogromną zaletą tej pozycji jest spora liczba klarownych ilustracji z objaśnieniami, które pomogą lepiej zrozumieć działanie oraz elementy składowego urządzenia 3D.

2. Techniki przyrostowe – druk drukarki 3D – Siemiński/Budzik.

To rodzaj literatury fachowej dla osób zaawansowanych. Autorzy – Siemiński oraz Budzik to eksperci z dziedziny druku 3D, którzy w swej publikacji skupili się na tzw. technikach przyrostowych rozkładając je na czynniki pierwsze. Książka została podzielona na 9 rozdziałów i posiada aż 179 stron opiewających w wiedzę specjalistyczną. To bardzo cenne źródło wiedzy zaawansowanej dla osób, które dawno mają za sobą początki z drukiem 3D.

3. Świat druku 3D – Przewodnik – Anna Kaziunas France.

Zdecydowanie najpopularniejszy przewodnik na temat druku 3D – zaznacza pan Marek Miśniakiewicz, właściciel 3D-Up. To solidna dawka wiedzy zarówno dla początkujących, jak również średniozaawansowanych. Dzięki lekturze poznamy konstrukcję drukarki 3D, elementy składowe, ich działanie oraz popularne narzędzie. Wraz z książką przygotujemy także swój pierwszy projekt oraz zaznajomimy się z perspektywami rozwoju druku 3D. Sama autorka twierdzi, iż celem książki jest podążenie czytelnika za technologicznym duchem czasu, co chyba stanowi najlepszą recenzję tej fantastycznej lektury.

4. Drukowanie w 3D – Krzysztof i Michał Czerwińscy.

Ta pozycja wzbudza szereg kontrowersji. W opinii wielu fachowców jest ona po prostu nierzetelna i posiada wiele błędów merytorycznych. Pomijając te opinie warto skupić się na roli jaką może odegrać dla początkujących. Książka została opatrzona wieloma realnymi zdjęciami oraz szczegółowymi opisami. Na uwagę zasługuje także jej forma literacka – bynajmniej nie jest to naukowy bełkot, a treść publicystyczna z zachowaniem odpowiedniego dystansu. Dzieło Czerwińskich to ciekawa alternatywa dla średniozaawansowanych osób.

5. Tani druk 3D dla nauki, edukacji i zrównoważonego rozwoju – Enrique Conessa wraz z zespołem.

Książka pod redakcją zespołu ekspertów z Enrique Conassa na czele podzieliła swa publikację na cztery części. Pierwsza dotyczy przeglądu technologicznego, druga zaś zastosowania druku 3D. Część trzecia opiewa w innowacyjne sposoby wykorzystywania druku 3D w systemie edukacji. Ostatnie część to analiz potencjału owej dziedziny i jej formatu w której autorzy zgromadzili szereg ciekawych spostrzeżeń i wniosków. Książka jest ciekawą propozycją dla osób zaawansowanych.