+48 501 8882 728 kontakt@3d-ies.com
Zaznacz stronę

Ceny drukarek 3D są wyjątkowo zróżnicowane. Trudno mówić, iż koszta różnią się od siebie diametralnie ze względu na markę. Cena zależy przede wszystkim od funkcji i możliwości danego urządzenia. Aby być w posiadaniu wysokiej klasy sprzętu trzeba sporo zapłacić – nie wszystkich na to stać.

Na szczęście istnieją drukarki budżetowe, które mogą stanowić rozpoczęcie przygody z drukiem 3D, ale także mogą być ciekawą alternatywą dla osób ze skromnym budżetem. Na pewno przed wyborem drukarki warto się zainteresować, w jakiej technologii chcemy drukować – czy będzie to ABS, czy może technologia druku SLS? To wszystko ma znaczenie przy wyborze naszej drukarki.

Oto zestawienie 4 najtańszych na obecnym rynku drukarek 3D.

Drukarka 3D XYZprinting Da Vinci Mini – 1600zł.

Jest to sprzęt kompaktowy – świadczą o tym przede wszystkim wymiary komory do drukowania – 15x15x15cm. Owa komora jest stworzona z aluminium dzięki czemu istnieje możliwość drukowania przedmiotów mniejszych, jak również większych. Wyposażona w diody LED informuje o stanie i rodzaju pracy, który jest określony za pomocą jednego przycisku. Zaletą tego urządzenia jest możliwość podłączenia do sieci domowej – bezprzewodowo, co świadczy o tym, iż w praktyce można z niego korzystać w każdym pomieszczeniu bez względu na to, czy jest to sala w szkole, biuro, czy zacisze domu. Warto wspomnieć o ekologicznych zaletach drukarki – dzięki możliwości korzystania z materiałów PLA druk pozostaje nietoksyczny i w pełni ekologiczny. Szczegółowe badania ukazują, że urządzenie jest zupełnie bezpieczne dla wszystkich domowników.

Drukarka 3D XYZprinting Da Vinci Junior – 1700zł.

druk w 3d
Pojemność pola roboczego jest dokładnie taka sama jak w przypadku modelu Da Vinci Mini. Urządzenie zostało skonstruowane dla początkujących adeptów sztuki drukowania 3D w związku z czym na uwagę zasługuje prostota obsługi – brak uciążliwej kalibracji. Automatyczny system napełniania filamentu znajdujący zastosowanie w tym modelu sprawia, iż całkowity proces druku jest banalnie łatwy. Warto także zwrócić uwagę na inny – innowacyjny system, który dotyczy montażu ekstrudera. Za pomocą jednego przycisku – tzw. przycisk zwalniający można zdemontować i zamontować w krótkim czasie ekstruder. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób rozpoczynających przygodę z drukiem 3D.

Velleman Vertex 3D Printer K8400 – 2900zł.

Cena stanowi zestaw kompletu do złożenia wraz z instrukcją montażową. Maksymalna wielkość tworzonych obiektów wynosi następujące wymiary – 18x20x19cm. To urządzenie cenionej niemieckiej marki jest autonomiczne, co znaczy, iż daje możliwość drukowania niezależnego – wprost z karty SD. Drukarka dająca mnóstwo możliwości, jedną z najistotniejszych jest możliwość pracy przy użyciu dwóch głowic. Opcjonalnie istnieje również możliwość rozbudowania o dodatkowy zestaw dysz. Dzięki klarownej instrukcji montażowej złożenie urządzenia jest bardzo proste, zaś sama obsługa za pomocą pokręteł i przycisków daje wiele satysfakcji z obsługi.

MONKEYFAB Prime 3D – 4300zł

spinner w 3d

Do zalet tego niesamowitego urządzenia należy zaliczyć przede wszystkim jego uniwersalność. Monkeyfab korzysta praktycznie z wszystkich rodzajów materiałów. Dzieje się tak dzięki uniwersalnej i wysokiej klasy głowicy. Warto podkreślić ogromną dynamikę silników i gładkie – chromowane prowadnice, dzięki czemu proces drukowania jest maksymalnie szybki i precyzyjny. Drukarka powstała z myślą o wysokim standardzie druku i komfortowej pracy – jest jedną z najbardziej cichych drukarek na rynku. Urządzenie jest jednym z najpopularniejszych i cenionych w stosunku cena-jakość na rodzimym rynku. Precyzja, dynamika i komfort w jednym niewielkim urządzeniu.