+48 501 8882 728 kontakt@3d-ies.com
Zaznacz stronę

Kreatywność i zaangażowanie w tworzenie podarunku mają największą wartość, dlatego wykorzystanie drukarki 3D do stworzenia oryginalnego upominku dla bliskiej osoby to naprawdę świetny pomysł. Choć wydawać się może niezwykle trudnym do wymyślenia i zrobienia, to w rzeczywistości o wiele łatwiej i szybciej jest stworzyć taki prezent, niż godzinami szukać w sklepie czegoś wyjątkowego.

Opakowania i szkatułki

Jeśli dla bliskiej osoby przechowywanie biżuterii jest dużym problemem – łańcuszki są zawsze poplątane, kolczyki nigdy nie do pary, a spinki wciąż ubywają mimo dokupowania kolejnych to znak, że można wykorzystać tą sytuację i zaprojektować samodzielnie szkatułkę, która będzie indywidualnie dostosowana do potrzeb tej osoby. Jeśli nie masz pojęcia, jak taka szkatułka mogłaby wyglądać, możesz wzorować się na tych, które dostępne są w sklepach. Istotne jest, aby już na etapie projektu określić wybrane kolory – powinny one pasować do siebie, ale i do miejsca, z którym będą musiały się komponować. Dostosuj więc jego styl to aranżacji we wnętrzu. Druk 3D wykorzystać można również do stworzenia opakowań na prezenty. W ich przypadku można puścić wodze fantazji i wydrukować na przykład opakowanie z kokardą lub z personalizacją.

gift

Niebanalna, unikatowa biżuteria

Kontynuując temat podarunków dla pań, ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie druku 3D to zaprojektowania oryginalnej biżuterii. Intensywne wzory i kolory sprawią, że prezent będzie prezentował się doskonale. I tutaj kreatywność jest wskazana. Biżuteria nie musi być wykonana w całości z tworzywa wykorzystywanego przez drukarki 3D. Można wybrać tylko jeden jej element i połączyć z innymi materiałami. Łatwe w wykonaniu będą zawieszki do łańcuszka. W ich przypadku najlepiej zorientować się, co lubi osoba, dla której jest podarunek. Być może jej ulubionym motywem są sowy, pióra bądź geometryczne wzory, które będzie można wykorzystać.

Etui i podstawka do telefonu

Kolejna propozycja ma nie tylko unikalny charakter, ale jest również niezwykle praktyczna. Ochraniacz do telefonu to gadżet, który wykorzystywany jest przez wiele osób w celu ochrony smartfona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Mimo tego, że na rynku dostępnych jest wiele modeli i innych rozwiązań, które pozwalają stworzyć własny wzór, to jednak zaprojektowanie etui od podstaw sprawi mnóstwo satysfakcji oraz będzie wyjątkowym prezentem. Przedmioty wykonane techniką druku 3D są trwałe i estetyczne, dlatego nie trzeba się obawiać, że wydrukowany futerał nie spełni odpowiednio swojej funkcji.

gift2

Ozdoby choinkowe

Idealny pomysł na prezent świąteczny. Możliwości, jakie daje druk 3D i metoda SLS są ogromne, dzięki czemu pozwalają stworzyć niezwykle fantazyjne kształty. Oprócz zwykłych kolorów, zastosować można specjalne tworzywo, które sprawi, że dekoracje choinkowe będą połyskiwały i mieniły się brokatem. Przy okazji tworzenia takich ozdób można również wykorzystać drukarkę do wykonania świątecznych foremek do wycinania ciastek.