+48 501 8882 728 kontakt@3d-ies.com
Zaznacz stronę

Popularyzacja tej technologii stała się już faktem, z którym naprawdę nie mamy jak dyskutować. A trzeba przyznać, że początki, raczej nie wyglądały za optymistycznie. W każdym razie, trzeba jasno podkreślić, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, dzięki któremu naprawdę coraz więcej branż idzie do przodu. Jedną z branż, a właściwie mówiąc szerzej – dziedzin, którym przysługuje się druk trójwymiarowy, jest dzisiaj szeroko rozumiany design. Chodzi konkretnie o projektowanie i wykonywanie różnego rodzaju wnętrzarskich elementów oraz ozdób.

 

Kiedyś niedowierzanie, teraz ekscytacja

 

Można powiedzieć, że spełniły się wizje reżyserów filmów science fiction. To znaczy, ogólnie rzecz ujmując, w wielu filmach na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, widywaliśmy różne urządzenia. Takie, z których laserowych wiązek powstawały różne materiały. Albo takich, które w błyskawicznym trybie były w stanie coś zbudować, skopiować, powielić czy rozwinąć. Lata mijały, a dzisiaj mamy do czynieni a z trendem, który dokładnie i bardzo wyraźnie pokazuje nam, co konkretnie stało się faktem. Rzeczywiście, druk 3d to prawdziwa rewolucja, choć do błyskawicznych urządzeń z filmów, dzisiejszym trójwymiarowym drukarkom bardzo daleko.

ceramika 3d

Tak jest, nawet drobne przedmioty, które służą celom dekoracyjnym, potrzebują czasu, by powstać. Po pierwsze, trzeba je przecież zaprojektować. A taki projekt, nie ma co ukrywać, powstanie szybko tylko i wyłącznie wówczas, gdy osoba przygotowująca konkretny plan, naprawdę zna się na rzeczy. Co więcej, trzeba jeszcze podkreślić, że samo szybkie przygotowanie projektu to tylko jeden z kroków. Bo prawdę powiedziawszy, wykonanie jest już kwestią dużo bardziej złożoną. I nie do końca zależną od człowieka. To znaczy owszem, można się spodziewać, że postęp technologiczny będzie zmierzać w kierunku tego, by drukarki 3D były coraz bardziej wydajne, szybkie i profesjonalne. Nie mniej, weźmy pod uwagę, że mimo iż coraz bardziej popularyzowane są tego typu urządzenia, to jednak mamy do czynienia z, wciąż, wysokim kosztem ich zakupu.

Sprawdź też: https://www.geofizyka.pl/pl/

 

Dochodzi do tego jeszcze temat znajomości modelowania. Nie każdy ma dostęp czy zasoby czasowe, żeby krok po kroku zgłębić tajniki wykonywania modeli w trójwymiarze. A to klucz, bez którego nie otworzy się przed nami świat druku w 3D. I widać to właśnie w urządzaniu wnętrz. Bo na salony, dosłownie i w przenośni, szturmem wchodzą coraz to nowsze tworzywa sztuczne, wykorzystywane w procesie tworzenia przedmiotów na drukarkach trójwymiarowych. Jedno jest pewne, zmiany są na tyle dynamiczne i szeroko zakrojone, że na pewno będziemy mogli obserwować ciągły wzrost zainteresowania i ciekawe zmiany, jeśli chodzi o wnętrza.

 

Meble czy akcesoria do wnętrz tworzone na drukarkach 3D, cechuje duża trwałość, efektowny wygląd i duże bogactwo form, kształtów, wzorów i tak dalej. Co za tym idzie, mamy do czynienia z coraz większą indywidualizacją projektów. I hasło meble robione na zamówienie, będzie w kontekście takich rynkowych trendów, w ciągu kilku lat, nabierało całkowicie nowego znaczenia.

Pomoc przy redakcji: 3d-up.pl.