+48 501 8882 728 kontakt@3d-ies.com
Zaznacz stronę

Popularyzacja tej technologii stała się już faktem, z którym naprawdę nie mamy jak dyskutować. A trzeba przyznać, że początki, raczej nie wyglądały za optymistycznie. W każdym razie, trzeba jasno podkreślić, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, dzięki któremu naprawdę coraz więcej branż idzie do przodu. Jedną z branż, a właściwie mówiąc szerzej – dziedzin, którym przysługuje się druk trójwymiarowy, jest dzisiaj szeroko rozumiany design. Chodzi konkretnie o projektowanie i wykonywanie różnego rodzaju wnętrzarskich elementów oraz ozdób.

 

Kiedyś niedowierzanie, teraz ekscytacja

 

Można powiedzieć, że spełniły się wizje reżyserów filmów science fiction. To znaczy, ogólnie rzecz ujmując, w wielu filmach na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, widywaliśmy różne urządzenia. Takie, z których laserowych wiązek powstawały różne materiały. Albo takich, które w błyskawicznym trybie były w stanie coś zbudować, skopiować, powielić czy rozwinąć. Lata mijały, a dzisiaj mamy do czynieni a z trendem, który dokładnie i bardzo wyraźnie pokazuje nam, co konkretnie stało się faktem. Rzeczywiście, druk 3d to prawdziwa rewolucja, choć do błyskawicznych urządzeń z filmów, dzisiejszym trójwymiarowym drukarkom bardzo daleko.

ceramika 3d

Tak jest, nawet drobne przedmioty, które służą celom dekoracyjnym, potrzebują czasu, by powstać. Po pierwsze, trzeba je przecież zaprojektować. A taki projekt, nie ma co ukrywać, powstanie szybko tylko i wyłącznie wówczas, gdy osoba przygotowująca konkretny plan, naprawdę zna się na rzeczy. Co więcej, trzeba jeszcze podkreślić, że samo szybkie przygotowanie projektu to tylko jeden z kroków. Bo prawdę powiedziawszy, wykonanie jest już kwestią dużo bardziej złożoną. I nie do końca zależną od człowieka. To znaczy owszem, można się spodziewać, że postęp technologiczny będzie zmierzać w kierunku tego, by drukarki 3D były coraz bardziej wydajne, szybkie i profesjonalne. Nie mniej, weźmy pod uwagę, że mimo iż coraz bardziej popularyzowane są tego typu urządzenia, to jednak mamy do czynienia z, wciąż, wysokim kosztem ich zakupu.

 

Dochodzi do tego jeszcze temat znajomości modelowania. Nie każdy ma dostęp czy zasoby czasowe, żeby krok po kroku zgłębić tajniki wykonywania modeli w trójwymiarze. A to klucz, bez którego nie otworzy się przed nami świat druku w 3D. I widać to właśnie w urządzaniu wnętrz. Bo na salony, dosłownie i w przenośni, szturmem wchodzą coraz to nowsze tworzywa sztuczne, wykorzystywane w procesie tworzenia przedmiotów na drukarkach trójwymiarowych. Jedno jest pewne, zmiany są na tyle dynamiczne i szeroko zakrojone, że na pewno będziemy mogli obserwować ciągły wzrost zainteresowania i ciekawe zmiany, jeśli chodzi o wnętrza.

 

Meble czy akcesoria do wnętrz tworzone na drukarkach 3D, cechuje duża trwałość, efektowny wygląd i duże bogactwo form, kształtów, wzorów i tak dalej. Co za tym idzie, mamy do czynienia z coraz większą indywidualizacją projektów. I hasło meble robione na zamówienie, będzie w kontekście takich rynkowych trendów, w ciągu kilku lat, nabierało całkowicie nowego znaczenia.

Pomoc przy redakcji: 3d-up.pl.